Kurnik Drewniany

Kurnik drewniany to budynek gospodarczy przeznaczony do hodowli drobiu. Pojęcie to stosuje się dla sytuacji, gdy ptaki przebywają w pomieszczeniu nocą lub podczas złej pogody. Kurnik drewniany przeznaczony jest dla niewielkich stad. W przypadku gdy w budynku przybywa większa gromada kur, przez 24 godziny na dobę, budynek taki nazywa się wylęgarnią.

Kurnik drewniany charakteryzuje się brakiem okien oraz wyposażeniem w grzędy. W budynku wyróżniamy żerdzie spełniające siedziska dla ptaków oraz stanowiska lęgowe dla kwok. Budynki tego rodzaju charakterystyczne są głównie dla obszarów wiejskich, jednak coraz częściej zauważa się trend chęci oderwania od miejskiego zgiełku i tworzenia małych gospodarstw w centrach. Poznańska firma Domkizbalika.pl oferuje nie tylko trwałe i funkcjonalne, ale także pięknie prezentujące się kurniki drewniane. W nich każde ptactwo będzie miało optymalne warunki do rozwoju. Przyczyni się do dalej do zbierania dużych i zdrowych jaj. Oferowane budynki wykonane są z trwałego drewna. Dodatkowo projekt jest ocieplany, co zapewnia komfort ptactwu nawet zimą.

Całość jest impregnowana, dzięki czemu kurnik świetnie prezentuje się przez długie lata. Co więcej nie straszne mu szkodniki ani uszkodzenia wywołane działaniem grzyba. Kurnik wykonywany jest kompleksowo. W skład standardu wchodzi: budynek z wejściem dla kur, wentylacja w postaci okna, które może być zamykane przy pomocy okiennicy, grzędy oraz gniazda, ocieplenie oraz pokrycie dachowe w postaci dachówki. Kurnik drewniany wykonany przez firmę Domkizbalika.pl to profesjonalnie wykonany budynek, gdzie ptactwo będzie miało właściwe warunki do rozwoju.

Dotacje na innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.